Nikola Tesla (Никола Тесла) urodził się 10 lipca 1856 podczas ogromnej burzy, która rozpętała się nad miasteczkiem Smiljan – opowieści głoszą, że dziwnym zrządzeniem losu właśnie to zjawisko nadało kształt jego późniejszemu życiu. Jako czwarte dziecko Milutina Tesli, kapłana ortodoksyjnego serbskiego kościoła i Any Kalinić nie poświęcano mu specjalnej uwagi aż do czasu przeprowadzki do Gospić’a w 1862, kiedy to młody Nikola rozpoczął edukację w Karlovac, którą ukończył w zaskakującym czasie lat trzech. W wieku 12 lat opanował na pamięć tablice logarytmiczne i zaczął konstruować swoje pierwsze silniki, które całkowicie różniły się od tych, jakie mógł zobaczyć w okolicy.
Tesla w 1875 r. zaczął studiować inżynierię energetyczną na Politechnice Austriackiej w Gratzu i wtedy zaczął zajmować się poważnie swoimi projektami wykorzystania źródeł alternatywnych do pozyskiwania energii.
Posiadając, odziedziczoną po matce, pamięć wzrokową, błyskawicznie opanował sześć języków, a jego wyliczenia “na oko” miały margines błędu jedną dziesiątą milimetra. W czasie studiów był prawdziwym tytanem pracy – potrafił przesiadywać nad książkami ponad 20 godzin dziennie, aby tylko skończyć rozważane zagadnienie. Tesla uznając, że przewyższył poziomem swych wykładowców zaniedbał studia i w roku 1878 musiał opuścić uczelnie, zrywając przy okazji relacje z rodziną.
6 czerwca 1884, Tesla dotarł do Nowego Jorku – miejsca, gdzie jak sam określał, poznają się na jego talencie. Posiadając rekomendację od managera z jego poprzedniej pracy, Charlesa Batchelora, Nikola udał się do największego wynalazcy tamtej epoki w USA – Thomasa Edisona. Niestety przedstawiając swoje futurystyczne projekty sprawił, że wynalazca poczuł się zagrożony i zerwał prędko współpracę z Teslą. Konflikt między nimi ciągnął się przez najbliższe lata angażując coraz więcej ludzi.
Edison posunął się aż do publicznego zafałszowywania eksperymentów z prądem przemiennym, aby tylko zdyskredytować swojego przeciwnika, na szczęście nie udało mu się przekonać wszystkich i dwa lata później Tesla otworzył swoją własną fabrykę. Można go było zobaczyć, przechadzającego się pośród promieni energetycznych lub siedzącego wśród błyskających urządzeń, o których nikt nie miał pojęcia. Wtedy opracował podstawy prądu przemiennego a także świetlówki i silnik elektryczny. Mark Seifer, biografista Tesli tak pisze o jednym z odkryć tego czasu: “Był pierwszą osobą, która naprawdę pokazała jak przekazywać bezprzewodową energię przez powietrze do lamp elektrycznych”.
W roku 1898 spłonęło jego laboratorium cofając go o tysiące godzin pracy, lecz dzięki swojej doskonałej pamięci przez następnych parę tygodni narysował od nowa wszystkie oryginalne koncepty i na dodatek – niektóre ulepszył. Jego umiejętność analizowania i naprawiania błędów, które w fazach projektu jeszcze się nie ukazywały rozwinęła się tak dalece, że potrafił już przewidywać pracę każdego podzespołu, który nawet nie został skonstruowany. Wiązało się to z zatarciem granicy pomiędzy dwoma światami – realnym i idei, które w umyśle Tesli nachodziły na siebie odseparowując go od społeczeństwa.
Przeprowadzka do Colorado Springs w roku 1899 pozwoliła mu na przeprowadzanie coraz groźniejszych eksperymentów z prądem o wysokim napięciu a także do… odbioru tajemniczych sygnałów.
Musimy pamiętać, że wyobraźnia ludzi tamtego okresu bywała bardzo bujna, lecz sam Tesla wielokrotnie powtarzał, w tym na konferencji zwołanej zaraz po wydarzeniu, że odebrał dziwne, powtarzające się sygnały z Wenus lub Marsa. Zapytany sarkastycznie przez reportera, czy odpowiedział na nie jakoś, Nikola odrzekł: “Niech pan zada to pytanie Marsjanom” i zakończył spotkanie.
Od tego momentu wiemy stosunkowo mało o działalności i wynalazkach naukowca – chociaż wiadomo o wybudowanej przez niego ogromnej wieży, nie zdajemy sobie sprawy do czego mogła być wykorzystywana. Jak głosi historia, Tesla potrafił dzięki niej tworzyć pioruny i wysyłać je do atmosfery – jego pomysły przestały być z założenia dobre dla ludzkości, jak w 1995 wykorzystywanie energii wodospadu Niagara, lecz stały się znacznie bardziej tajemnicze i groźne…
PROMIEŃ ŚMIERCI I ZABURZENIA LUDZKIEGO ORGANIZMU
W 1934 roku Tesla oświadczył, że w ciągu trzech miesięcy i przy pomocy 2 milionów dolarów jest w stanie zbudować niszczycielski promień śmierci, który może zniszczyć dowolne miejsce na ziemi. Wiemy, że gdy badania zaczęły dążyć w złą stronę zaprzestał kontynuowania eksperymentu i rozesłał części swojej pracy do czterech różnych mocarstw: Anglii, USA, Rosji oraz Kanady, które na kształt układanki z puzzli miały zmusić potęgi do zasiadania przy jednym stole i debatowania o poprawnym użytkowaniu tej broni. Ale czy Tesla sam nie skonstruował tej “zabawki”?
Katastrofa Tunguska, która miała miejsce w roku 1908 poprzedzona została wywiadem z odkrywcą, który pewien siebie oświadczał, że może zniszczyć dowolne miejsce na ziemi. Zbieg okoliczności, czy może zaplanowana próba? Inną zagadkową sprawą jest przekonanie tego samego naukowca o możliwości stworzenia bariery nad danym krajem, która ochroni go od wszelkich anomalii pogodowych a także wybuchów jądrowych. Innym aspektem jego prac jest kontrola nad ludzkim organizmem – teorie głoszą, że znalazł on częstotliwość zdolną unieszkodliwić miliony ludzi w przeciągu sekundy.
Największy geniusz w historii zmarł w swoim pokoju numer 3327 w hotelu New Yorker pomiędzy wieczorem 5 stycznia a popołudniem 8 stycznia 1943 roku w wieku 86 lat. Natychmiast po jego śmierci, rząd USA zarekwirował wszelkie konspekty należące do naukowca i obłożył je klauzulą ‘ściśle tajne’. Czy dowiemy się kiedyś, czego dotyczyły – nie wiadomo…
Podsumowując, prekursor internetu, wynalazca radia, transformatora Tesli oraz ponad 7 tys. innych projektów został zapomniany przez potomnych, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z wagi jego odkryć i potencjału, który krył się w jego badaniach. Potrzeba nam ponownie przyjrzeć się jego badaniom z pozycji czasów obecnych i może wreszcie uda się zrealizować jego największe marzenie – Tesla chciał pobierać darmową energię z jonosfery i kontrolować zmiany w pogodzie…
CIEKAWOSTKI
- Jego nazwiskiem nazwana została jednostka indukcji magnetycznej w układzie SI.
- Jedną z misji Supermana w kreskówce o tym samym tytule było pokonanie Tesli, który pragnął zniszczyć świat za pomocą swojej armii robotów i promienia śmierci.
- Miał obsesję na punkcie włosów, nie pozwalał dotknąć własnych oraz brzydził się cudzych.
- Radio jest jego wynalazkiem, co potwierdził w 1943 roku Sąd Najwyższy USA pośmiertnie przyznając mu pierwszeństwo nad Gulielmo Marconim do zasadniczych patentów.
- Nikola był dobrym przyjacielem Marka Twaina, z którym jako jednym z nielicznych, dzielił się swoimi projektami.
- 4 lipca 1976 nadajniki w Ameryce odebrały przeraźliwie mocny sygnał, który pochodził z Sowieckiego nadajnika w Łotwie – stało się to dowodem na prowadzenie przez Rosjan zaawansowanych badań nad projektami Tesli.
“Teraźniejszość jest ich, przyszłość moja” – Nikola Tesla
Autor: Łukasz Maria Cygan
Źródło: Wiadomości24.pl
ILLUMINATI JEST LEKKIE, A KTO NALEŻY ZAWSZE CHODZI W ŚWIATŁO.
OdpowiedzUsuńŚWIATŁO TWOJEGO ŻYCIA, ZALEŻY OD PODEJMOWANIA TWOJEJ DECYZJI, ABY OSIĄGNĄĆ SWÓJ POŻĄDANY CEL, OPIERA SIĘ NA TWOIM WŁAŚCIWYM PLANOWANIU, WIELKIE [BRATERSTWO] ILUMINATI JEST TUTAJ, ABY SKIEROWAĆ CIĘ DO TWÓJ PRAGNIĘCEGO SUCCESORA. URUCHOM SWOJE ŻYCIE ZNACZNE I ZROZUMIEĆ POWODY, DLA KTÓRYCH ŻYJESZ, PRZYJDŹ I ODZYSKAJ SWOJE NADZIEJE. WIELKI KAPTUR ILLUMINATI JEST TUTAJ, ABY ZAPROŚĆ DUCHA [BOGACI, SŁAWĘ I SŁAWĘ] DO TWOJEGO ŻYCIA. OSOBY, KTÓRZY CHCĄ BYĆ BOGACI I SŁAWNI, POWINNI KONTAKTOWAĆ SIĘ Z NAMI TERAZ: johnrishgroup@gmail.com whatsApp +2347041743262