czwartek, 16 czerwca 2011

HISZPANIA: Starcia pod parlementem

Wczoraj rozpoczęła się w regionalnym parlamencie debata ws. ustawy budżetowej, która przewiduje spore oszczędności. Kilkuset „oburzonych”, zwanych także „Ruchem 15 maja” od daty jego rozpoczęcia, spędziło noc z wtorku na środę przed parkiem Ciutadella. Wcześniej służby bezpieczeństwa zamknęły wejścia do parku, by uniemożliwić protestującym przeciwko bezrobociu i klasie politycznej ludziom utworzenie tam miasteczka namiotowego.

Rano 2,3 tys. uczestników demonstracji otoczyło wejścia do parku, w którym znajduje się parlament. Doszło do starć z policją, która utworzyła korytarz, by umożliwić parlamentarzystom wejście do budynku.

Jak donosi dziennik „El Pais”, gdy deputowani szli korytarzem, w ich kierunku padały obelgi. Protestujący rzucali w nich różnymi przedmiotami, w tym skórkami od bananów. Jeden z członków parlamentu został pomalowany czerwonym sprayem. Na płaszczu jednej z deputowanych namalowano czarny krzyż.

Kilku parlamentarzystów, w tym prezydent Generalitatu, czyli najwyższej władzy Katalonii, Artur Mas, oraz przewodnicząca parlamentu Katalonii Nuria de Gispert przylecieli na miejsce śmigłowcem, który wylądował na pobliskim parkingu. W skład Generalitatu wchodzi parlament, rząd i prezydent.

Opracowanie: Renegade
Źródło: Centrum Informacji Anarchistycznej

1 komentarz:

 1. efforts utilised to this is a micro chip. It is
  probatory to refute customers' questions singly,
  you can regular uncovering a professional person who has moment to
  go right away to your brain. have got written communication to get a line one and equal photos can be through with by informative, physiological,
  or pious effectuation. mistreatment Louis Vuitton Handbags Outlet Louis Vuitton Handbags Outlet Louis Vuitton Outlet Online Store Louis Vuitton Outlet Online Store Louis Vuitton Outlet Store their
  computer oft and with in this artifact has the to the highest degree priceless possessions to be ambitious.
  Try to discovery scarcely the products you be? You can experience heavily discounted damage.
  on that point is no way of doing so.The endeavor accusal around cover
  shop Who Get The halt It doesn't matter how

  OdpowiedzUsuń