sobota, 25 czerwca 2011

NIEMCY: Przeciw konferencji ministrów spraw wewnętrznych

W dniu 22 czerwca, we Frankfurcie nad Menem odbyła się demonstracja przeciwko Konferencji Ministrów Spraw Wewnętrznych. Manifestacja miała na celu pokazać, że działania ministrów nie tylko nie rozwiązują problemów społecznych, ale je nasilają – przez grodzenie przestrzeni publicznej i politykę wykluczenia. Hasłem demonstracji było: „Przyszliśmy, by sprawić wam kłopoty!”

Pomimo, że demonstracja odbyła się w dzień roboczy, wzięło w niej udział ponad 2 tys. osób. Wzięło w niej udział wiele najróżniejszych organizacji, np. grupa wzajemnej pomocy zorganizowana przez prostytutki. Dni akcji rozpoczęły się pikietą na lotnisku, w której uczestniczyło około 500 osób, a zakończyły pod konferencją ministrów. Demonstranci zatrzymali się pod agencją pracy, w której w maju doszło do tragicznego wydarzenia, gdy zdesperowana pracownica z nożem w ręku domagała się zapłaty zaległego wynagrodzenia. Została tam zastrzelona.

Podczas przemarszu doszło do starć demonstrantów z policją. Przynajmniej 4 osoby zostały aresztowane. Już na początku czerwca, organizatorów przygotowujących akcję dotknęły represje ze strony policji.

Opracowanie: Yak
Na podstawie: de.indymedia.org
 Źródło: Centrum Informacji Anarchistycznej/ wolnemedia.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz