środa, 22 czerwca 2011

Hakerzy świata wypowiadają wojne rządom

Dwie znane z niedawnych cyberataków grupy hakerów LulzSec i Anonymous połączą siły, by atakować rządy, banki i ważne instytucje. Ich akcja ma kod: Operacja Anty-Bezpieczeństwo - pisze poniedziałkowy "Los Angeles Times" na swych stronach internetowych.

Hakerzy z obydwu grup nazywają swoją akcję walką z korupcją oraz cenzurowaniem internetu. Jednocześnie wzywają hakerów z całego świata do przyłączenia się i wzięcia udziału w otwartej walce. Swoje siły zaoferowała między innymi grupa irańskich hakerów - IranianCyberArmy. Ta półtora roku temu dała pokaz swoich możliwości, atakując m.in. serwis Twitter oraz największą wyszukiwarkę chińską - Baidu.

LulzSec zasłynął ostatnio z ataków na systemy informatyczne Senatu USA, CIA, FBI, firmy Sony i brytyjskich specjalnych oddziałów policji do walki z przestępczością zorganizowaną.

Grupa Anonymous, która postanowiła dołączyć do LulzSec atakowała już rządy i duże korporacje, jak Visa i MasterCard.

Hakerzy już teraz zapowiadają, że chcą przede wszystkim kraść i wypuszczać do sieci tajne dokumenty rządowe, w tym adresy i komunikację elektroniczną (e-mail). Oprócz instytucji rządowych, ich celami są banki i duże firmy.

Jeśli wszytko pójdzie po myśli hakerów możemy być niedługo świadkami e-rewolucji.

http://cia.media.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz